"קדימה: המזרח באמנות ישראל": קיצור תולדות התערוכות

► מפגש פרונטלי ובמקביל מקוון

כרטיס
27.03.2022
19:00 - 20:30
100 ש"ח

רכישה

פרטי אירוע

יגאל צלמונה עם תמי מנור פרידמן בהרצאה על התערוכה "קדימה: המזרח באמנות ישראל", (מוזיאון ישראל, 1998) באוצרותם. 

ההרצאה במסגרת הקורס "קיצור תולדות התערוכות" שעוסק בתערוכות אמנות קבוצתיות בישראל שנתנו ביטוי לרוחות של שינוי והציגו הלך מחשבה ביקורתי. התערוכות שנכללות בקורס הן פרי אינטואיציה חדה של אוצרים.ות ותולדה של מחקר אוצרותי רחב היקף. האוצרים.ות שיזמו ואצרו אותן, ליוו פעולות של אמנים וקבוצות אמנות והשכילו לסמן בזמן אמת מגמות וזרמים או לחשוף ולהגדיר מחדש תופעות אמנותיות בזיקתן לתחומי מחשבה אחרים.

חלק מהתערוכות נחשבו לנקודות ציון משמעותיות כבר בעת שהוצגו, אחרות הפכו לכאלה בחלוף השנים. הקורס "קיצור תולדות התערוכות בישראל" מזמן את אוצרי.ות התערוכות ו/או חוקרי.ות אמנות להביט עליהן יחד מחדש ולסלול את שביל-האבנים-הצהובות של תולדות האמנות המקומית מנקודת מבט של תערוכות פורצות דרך.

הקליקו לפרטים על סדרת ההרצאות המלאה

על המרצים

יגאל צלמונה, היסטוריון אמנות ואוצר. שימש במוזיאון ישראל, ירושלים במגוון תפקידים: אוצר לאמנות ישראלית, אוצר ראשי לאמנויות ואוצר ראשי בינתחומי. משמש מאז 2012 כיועץ לנושאים מוזיאליים ואמנותיים לספרייה הלאומית של ישראל ואוצר ראשי של תערוכת הליבה העתידית שלה.

תמי מנור פרידמן, חוקרת ואוצרת עצמאית בתחומי תולדות עם ישראל, אמנות מודרנית ואמנות ישראלית. אוצרת ראשית של אגף בצלאל לאמנויות במוזיאון ישראל. זוכת פרס האוצר מטעם מינהל התרבות לשנת 2013.