קבוצת עשר פלוס ו-קבוצת העין השלישית: קיצור תולדות התערוכות

► מפגש פרונטלי ובמקביל מקוון

כרטיס
13.02.2022
19:00 - 20:30
100 ש"ח

רכישה

פרטי אירוע

בנו כלב ואורי דרומר בהרצאה על תערוכת "עשר פלוס: מיתוס ומציאות, 1970-1965", מוזיאון תל אביב לאמנות, 2008 (אוצר: בנו כלב) ו-"למות לאט – ז’אק קתמור וקבוצת העין השלישית", מוזיאון נחום גוטמן, 2012 (אוצר: אורי דרומר)

ההרצאה במסגרת הקורס "קיצור תולדות התערוכות" שעוסק בתערוכות אמנות קבוצתיות בישראל שנתנו ביטוי לרוחות של שינוי והציגו הלך מחשבה ביקורתי. התערוכות שנכללות בקורס הן פרי אינטואיציה חדה של אוצרים.ות ותולדה של מחקר אוצרותי רחב היקף. האוצרים.ות שיזמו ואצרו אותן, ליוו פעולות של אמנים וקבוצות אמנות והשכילו לסמן בזמן אמת מגמות וזרמים או לחשוף ולהגדיר מחדש תופעות אמנותיות בזיקתן לתחומי מחשבה אחרים.

חלק מהתערוכות נחשבו לנקודות ציון משמעותיות כבר בעת שהוצגו, אחרות הפכו לכאלה בחלוף השנים. הקורס "קיצור תולדות התערוכות בישראל" מזמן את אוצרי.ות התערוכות ו/או חוקרי.ות אמנות להביט עליהן יחד מחדש ולסלול את שביל-האבנים-הצהובות של תולדות האמנות המקומית מנקודת מבט של תערוכות פורצות דרך.

הקליקו לפרטים על סדרת ההרצאות המלאה

על המרצים

בנו כלב, אספן אמנות ואוצר אמנות ישראלי. מחזיק ברשותו את אחד האוספים הגדולים של אמנות ישראלית, המתמקד בעיקר ביצירות על נייר.

אורי דרומר, אוטודידקט, אמן בינתחומי ומוזיקאי פעיל. בשנת 2021 זוכה מענק בית לאמנות ישראלית למחקר אוצרותי.

דימוי: מראה הצבה מהתערוכה "עשר פלוס, מיתוס ומציאות 1970-1965", צילום: אברהם חי