"מושג + אינפורמציה", "רישום מעל ומעבר": קיצור תולדות התערוכות

► מפגש פרונטלי ובמקביל מקוון

כרטיס
06.02.2022
19:00 - 20:30
100 ש"ח

רכישה

פרטי אירוע

ד"ר אסנת צוקרמן רכטר ומאירה פרי להמן על התערוכות "מושג + אינפורמציה", מוזיאון ישראל, 1971 (אוצר: יונה פישר) ו-"רישום מעל ומעבר", מוזיאון ישראל, 1974 (אוצרים: מאירה פרי להמן ויונה פישר).

ההרצאה במסגרת הקורס "קיצור תולדות התערוכות" שעוסק בתערוכות אמנות קבוצתיות בישראל שנתנו ביטוי לרוחות של שינוי והציגו הלך מחשבה ביקורתי. התערוכות שנכללות בקורס הן פרי אינטואיציה חדה של אוצרים.ות ותולדה של מחקר אוצרותי רחב היקף. האוצרים.ות שיזמו ואצרו אותן, ליוו פעולות של אמנים וקבוצות אמנות והשכילו לסמן בזמן אמת מגמות וזרמים או לחשוף ולהגדיר מחדש תופעות אמנותיות בזיקתן לתחומי מחשבה אחרים.

חלק מהתערוכות נחשבו לנקודות ציון משמעותיות כבר בעת שהוצגו, אחרות הפכו לכאלה בחלוף השנים. הקורס "קיצור תולדות התערוכות בישראל" מזמן את אוצרי.ות התערוכות ו/או חוקרי.ות אמנות להביט עליהן יחד מחדש ולסלול את שביל-האבנים-הצהובות של תולדות האמנות המקומית מנקודת מבט של תערוכות פורצות דרך.

הקליקו לפרטים על סדרת ההרצאות המלאה

על המרצים

ד"ר אסנת צוקרמן רכטר, חוקרת, תיאורטיקנית ומרצה המתמקדת באוצרות עכשווית, בהיסטוריה של תערוכות ובאמנות ישראלית. היועצת האקדמית ומנהלת שותפה בתכנית האוצרות והמוזיאולוגיה בבית לאמנות ישראלית. ספרה אוצרות עכשווית בישראל (2010-1965) ראה אור בהוצאת רסלינג (2020). הספר יעקב רכטר – אדריכל, בעריכתה, יצא בהוצאת הקיבוץ המאוחד, קו אדום (2003).

מאירה פרי להמן, אוצרת ראשית במחלקת הדפס ורישום במוזיאון ישראל מיום היווסדו של המוזיאון ועד לפרישתה בשנת 2012.