מאיה כהן לוי: חמניות, דקלים ושדות-קיץ

הרצאה היברידית

כרטיס
16.06.2024
17:00 - 18:30
105 ש"ח

רכישה

פרטי אירוע

מאיה כהן לוי: חמניות, דקלים ושדות-קיץ (שדות ומערכות)

הרצאה ומפגש אמנית במסגרת הקורס "הנוף ושברו" תוקדש לגוף העבודות של מאיה כהן לוי.

מאיה כהן לוי היא ציירת ומורה לציור. החלה בלימודי פילוסופיה ולאחר מכן עברה ללימודי ציור ואמנות בבית הספר "קלישר" בתל אביב וכן למדה עיצוב תפאורה באוניברסיטת תל אביב. כמו כן עברה השתלמויות במגוון רחב של נושאים כגון: השתלמות ביפן בנושא קליגרפיה ואמנויות יפנית; השתלמות בסין הנושא קליגרפיה ואמנות סינית; ועוד.

בשנות ה-90 עסקה כהן לוי רבות בסדרת דימויים צמחיים, בעיקר בהשפעת אמנות המזרח הרחוק. החל משנות האלפיים עוסקת גם בדימויים אורבניים וארכיטקטוניים. הציגה במספר רב של תערוכות יחיד לצד קבוצתיות, ועבודותיה נמצאות בין השאר באוספי מוזיאונים בישראל.

אודות הקורס
הקורס "הנוף ושברו" מתבונן בהרחבה במסורת המאז'ורית של ציור הנוף בישראל ובדימויי נוף באמנות. נתחיל מהיכרות עם יסודות המסורת, נסיבות הופעתה ואדני היסוד הלאומיים שלה – הנוף כמרכיב זהות, ככלי לדמיין את המולדת ולהמחיש את קיומה, כאמצעי לבניית זיקה ורגש למרחב הלאומי. נציג את השדרה הרחבה של אמני הנוף המוכרים, מבוני השלד של האמנות הארץ-ישראלית, החל בראובן רובין, דרך אורי רייזמן ומיכאל גרוס ועד אליהו גת. בהמשך נדון בירידת ערכו של הז'אנר באמנות העולמית, והפיכת הנוף לז'אנר שולי. אולם דווקא מתוך חולשתו חוזר הנוף ומופיע בניסוחים אלטרנטיביים, כציטוטים המכילים הסטות והזרות, כמופעים חלקיים ושבורים, כמרחבים שרופים וצרובים (גוף עבודות הצילום של דליה אמוץ ז"ל ועוד). הקורס כולל מפגשים עם אמנים פעילים בסצנה העכשווית שמוטיב הנוף הוא חלק מעבודתם.

למידה משולבת: פרונטלית באקדמית ת"א יפו ובמקביל בזום.

דימוי: מאיה כהן לוי, שורשים, 2001 צילום: אבי חי