התערוכות "מטא-סקס 94" ו-"אנטיפאתוס": קיצור תולדות התערוכות

► מפגש פרונטלי ובמקביל מקוון

כרטיס
20.03.2022
19:00 - 20:30
100 ש"ח

רכישה

פרטי אירוע

תמי כץ-פרימן על התערוכות "אנטיפאתוס: הומור אפל, ציניות ואירוניה באמנות ישראלית עכשווית" (מוזיאון ישראל, 1993) ו-"מטא-סקס 94", (המשכן לאמנות עין חרוד ומוזיאון בת ים, 1994) באוצרותה.

ההרצאה במסגרת הקורס "קיצור תולדות התערוכות" שעוסק בתערוכות אמנות קבוצתיות בישראל שנתנו ביטוי לרוחות של שינוי והציגו הלך מחשבה ביקורתי. התערוכות שנכללות בקורס הן פרי אינטואיציה חדה של אוצרים.ות ותולדה של מחקר אוצרותי רחב היקף. האוצרים.ות שיזמו ואצרו אותן, ליוו פעולות של אמנים וקבוצות אמנות והשכילו לסמן בזמן אמת מגמות וזרמים או לחשוף ולהגדיר מחדש תופעות אמנותיות בזיקתן לתחומי מחשבה אחרים.

חלק מהתערוכות נחשבו לנקודות ציון משמעותיות כבר בעת שהוצגו, אחרות הפכו לכאלה בחלוף השנים. הקורס "קיצור תולדות התערוכות בישראל" מזמן את אוצרי.ות התערוכות ו/או חוקרי.ות אמנות להביט עליהן יחד מחדש ולסלול את שביל-האבנים-הצהובות של תולדות האמנות המקומית מנקודת מבט של תערוכות פורצות דרך.

הקליקו לפרטים על סדרת ההרצאות המלאה

על המרצות

תמי כץ-פרימן, אוצרת אמנות עכשווית, היסטוריונית של אמנות, כותבת ומבקרת. בין השנים 2010-2005 כיהנה כאוצרת ראשית של מוזיאון חיפה לאמנות. החלה את פעילותה האוצרותית ב-1992, מאז אצרה תערוכות נושא קבוצתיות ותערוכות יחיד במוזיאונים ובחללי תצוגה מובילים בישראל ובארצות הברית.

דימוי: כריכת הקטלוג "אנטיפאתוס: הומור אפל, אירוניה וציניות באמנות ישראלית עכשווית"