דלות החומר כאיכות באמנות הישראלית: קיצור תולדות התערוכות

► מפגש פרונטלי ובמקביל מקוון

כרטיס
20.02.2022
19:00 - 20:30
100 ש"ח

רכישה

פרטי אירוע

הילה כהן שניידרמן בהרצאה על התערוכה "כי קרוב אליך הדבר מאוד: דלות החומר כאיכות באמנות הישראלית", מוזיאון תל אביב לאמנות, 1986 (אוצרת: שרה בריטברג סמל).

ההרצאה במסגרת הקורס "קיצור תולדות התערוכות" שעוסק בתערוכות אמנות קבוצתיות בישראל שנתנו ביטוי לרוחות של שינוי והציגו הלך מחשבה ביקורתי. התערוכות שנכללות בקורס הן פרי אינטואיציה חדה של אוצרים.ות ותולדה של מחקר אוצרותי רחב היקף. האוצרים.ות שיזמו ואצרו אותן, ליוו פעולות של אמנים וקבוצות אמנות והשכילו לסמן בזמן אמת מגמות וזרמים או לחשוף ולהגדיר מחדש תופעות אמנותיות בזיקתן לתחומי מחשבה אחרים.

חלק מהתערוכות נחשבו לנקודות ציון משמעותיות כבר בעת שהוצגו, אחרות הפכו לכאלה בחלוף השנים. הקורס "קיצור תולדות התערוכות בישראל" מזמן את אוצרי.ות התערוכות ו/או חוקרי.ות אמנות להביט עליהן יחד מחדש ולסלול את שביל-האבנים-הצהובות של תולדות האמנות המקומית מנקודת מבט של תערוכות פורצות דרך.

הקליקו לפרטים על סדרת ההרצאות המלאה

על המרצה

הילה כהן שניידרמן, אוצרת ראשית במובי: מוזיאוני בת ים. מרצה באקדמיה לאמנות בצלאל, מכללת שנקר ובבית לאמנות ישראלית. זוכת פרס שר התרבות בתחום האוצרות לשנת 2021. כהן-שניידרמן מתמחה בפרויקטים המבוססים על מחקר אמנותי ותלויי אתר. בוגרת של תכנית ‘רביבים’ להכשרת מורים מצטיינים במדעי היהדות; ומחזיקה בתואר שני בספרות עברית, מהאוניברסיטה העברית בירושלים. את לימודי האוצרות עשתה בתכנית המשולבת של המרכז לאמנות עכשווית וסמינר הקיבוצים בתל אביב.

דימוי: נחום טבת, מיצב, 1973-4. הוצג בתערוכה דלות החומר