בעקבות הסרט "ימים מושלמים" I ד"ר אתי גלס גיסיס

הרצאה היברידית

כרטיס
21.06.2024
12:00 - 13:00
90 ש"ח

רכישה

פרטי אירוע

בעקבות הסרט "ימים מושלמים" I ד"ר אתי גלס גיסיס

הרצאה מיוחדת במסגרת הקורס "יפן כמוזיאון" אודות הסרט "ימים מושלמים" (יפן, 2024) בבימויו של וים ונדרס המוקרן בימים אלו בבתי הקולנוע. בהרצאתה תנתח גיסיס את הסרט והבימוי ביחס לתרבות ולאמנות היפנית.

"ימים מושלמים הוא סרטו העלילתי הטוב ביותר של וים ונדרס מאז שנות ה-80" ("הארץ")

סרטו החדש של אמן הקולנוע וים ונדרס, שאחראי ליצירות מופת כגון "פריז, טקסס", "מלאכים בשמי ברלין" ו"פינה", הוא דרמה חכמה, יפה ומרגשת – כזו שלוקחת את הרגעים הקטנים והפשוטים של החיים, ומראה לנו אותם בשיא יופיים. הסרט, שמתרחש ברחובות ובפארקים המרהיבים של טוקיו, הוקרן במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל קאן – וזכה בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר, לקול תשואות הקהל.

היריאמה חי חיים פשוטים, ונראה שהוא מרוצה מהם. הוא עובד בתור מנקה ויש לו שגרת יום פשוטה, מסודרת וקבועה, והוא נהנה לקרוא ספרים, לצלם עצים ולהקשיב למוזיקה – בעיקר שירים משנות ה-80 שהוא שומע, עדיין, ברדיו טייפ ישן. כשאחייניתו הצעירה מגיעה לפתע לפתח דלתו, שגרת חייו משתנה באחת ובין השניים נרקם קשר משפחתי מיוחד, שייאלץ את היריאמה להתמודד עם דברים שהוא חשב שהשאיר מאחור.

*ההרצאה אינה כוללת את הקרנת הסרט, מומלץ לצפות בסרט טרם ההרצאה.
לתלמידי הקורס המלא "יפן כמוזיאון" ההרצאה במחיר 60 ש"ח (קופון ישלח לתלמידים).
>> צפו בטריילר

אודות הקורס
בקורס "יפן כמוזיאון: הקנקן הוא מה שבתוכו" נבחן את האופן שבו מציגה יפן את האמנות היפנית לקהל המקומי ולקהל הבינלאומי. נדון לעומקם של מושגים בסיסיים כגון "מוזיאון" ו"אוסף", ונשאל מה מייחד את המקרה היפני. בדומה למבני המותגים הידועים, המשנים תדיר את מופעם, נתוודע למוזיאונים שהמעטפת שלהם היא חלק חשוב בזהותם. באמצעים וירטואליים נכיר אמנים (חלקם הגדול אינו מוכר במערב), אוספים, אדריכלים ומוזיאונים חשובים ובו בעת נפנה גם מבט אל אמנות יפנית באוספים ישראליים ואל אמנות ישראלית ביפן.

אירוע היברידי: יתקיים באקדמית ת"א יפו (חבר הלאומים 10, ת"א יפו) ובמקביל בזום.