אופק חדש לאופקים חדשים: קיצור תולדות התערוכות

► הרצאה מקוונת

כרטיס
30.01.2022
19:00 - 20:30
100 ש"ח

רכישה

פרטי אירוע

ד"ר אליק מישורי ויניב שפירא בהרצאה על תערוכות אופקים חדשים 1963-1948,
והתערוכה "אופק חדש לאופקים חדשים", משכן לאמנות עין חרוד, 2016 (אוצרים: גילה בלס, דליה דנון ויניב שפירא).

ההרצאה במסגרת הקורס "קיצור תולדות התערוכות" שעוסק בתערוכות אמנות קבוצתיות בישראל שנתנו ביטוי לרוחות של שינוי והציגו הלך מחשבה ביקורתי. התערוכות שנכללות בקורס הן פרי אינטואיציה חדה של אוצרים.ות ותולדה של מחקר אוצרותי רחב היקף. האוצרים.ות שיזמו ואצרו אותן, ליוו פעולות של אמנים וקבוצות אמנות והשכילו לסמן בזמן אמת מגמות וזרמים או לחשוף ולהגדיר מחדש תופעות אמנותיות בזיקתן לתחומי מחשבה אחרים.

חלק מהתערוכות נחשבו לנקודות ציון משמעותיות כבר בעת שהוצגו, אחרות הפכו לכאלה בחלוף השנים. הקורס "קיצור תולדות התערוכות בישראל" מזמן את אוצרי.ות התערוכות ו/או חוקרי.ות אמנות להביט עליהן יחד מחדש ולסלול את שביל-האבנים-הצהובות של תולדות האמנות המקומית מנקודת מבט של תערוכות פורצות דרך.

הקליקו לפרטים על סדרת ההרצאות המלאה

על המרצים

יניב שפירא, אוצר ראשי במשכן לאמנות עין חרוד ומנהל משנת 2016. אוצר גלריית הקיבוץ בת״א בשנים 2009-2004. בימים אלה הוא מסיים את עבודת הדוקטורט שלו, העוסקת בייצוגי נוף ומקום בציור הישראלי בשנות השמונים.

אליק מישורי, היסטוריון, אוצר, מבקר אמנות וחוקר אמנות ישראלי. מישורי מתמקד במחקריו בחיבור ההיסטורי בין אמנות לציונות וארצישראליות. בהיבטים החזותיים של הרעיון הציוני שהופך למונחים גרפיים וסמליים שלהם מקורות טקסטואליים.

דימוי: “אופק חדש לאופקים חדשים” (אוצרים: גילה בלס, דליה דנון ויניב שפירא. המשכן לאמנות עין חרוד, 2016) צילום: אלעד שריג