מכתבי תודה והמלצות

עידית היקרה,
מכתב התודה שלך מאד יפה ועמוק בעיני. כאשר פנית אלי בבקשה להשתתף ביום העיון שלכם, לא ידעתי עליכם דבר, אבל הנושא דיבר אל ליבי. בשנים האחרונות אני מרגיש שהחברה הישראלית ובעיקר החלק השמאלי שלה עוסק יותר מדי בתרבות ופחות מדי באידיאולוגיה, ובעיני זאת חולשתו. בוא לא נשכח ששיאי התרבות העולמית התרחשו בין שתי מלחמות העולם, וגם לפני מלחמת העולם הראשונה, וכל העוצמה התרבותית הזאת לא הועילה כלום כדי למנוע את הזוועות שהתרחשו בחלק הכי תרבותי בעולם.
לכן אני לא נעמד אוטומטית לדום כאשר מופיעה המילה תרבות ויצירה. ואני חש שאנרגיה פוליטית ואידיאולוגית רבה וחשובה מוצאת בשנים האחרונות את סיפוקה בפעולה תרבותית או מחקרית במקום להילחם בשדה הקרב הפוליטי, שהיה תמיד חשוב לי גם בחיי הפרטיים וגם בכתיבה הספרותית שלי.
לא ידעתי שקיימת מין אקדמיה גדולה ומורכבת כזאת ביפו. ונדהמתי שהוויז שלי הביא אותי אל שלושה בניינים כה גדולים, מלאים יצירה ומחקר והוראה.
כיוון שנותרתי בודד מאד אחר פטירתה של אשתי, שאליה הייתי קשור בכל נימי נפשי, התחלתי להיות קל יותר בהיענות לכל מיני הזמנות. וכך היה גם עם הזמנתך. אבל בניגוד לאירועים אחרים אני מרגיש שהתגלגלה אלי זכות להיות ביום העיון שלכם. בהרצאות המאלפות והמעמיקות ששמעתי, בקשב של הקהל שלצערי לא יכולתי להתבונן בו טוב יותר בגלל ישיבתי בשורה הראשונה.
סיום יום עיון כזה במוסיקה הדתית של רוסיני היתה עבורי מתנה כה רוחנית, שאני מוכן לוותר קצת על טרונייתי האידיאולוגית.
ולך תודה על היוזמה ועל המחשבה מאחורי כל זה.

א.ב. יהושע


תודה לך עידית עמיחי על הפרגון האינסופי, תודה לך ורדי כהנא, האחת והיחידה, על ההזמנה להשתתף בסדרת ההרצאות הכל כך מרתקת הזאת, תודה לך ליאת לבני המקסימה והמוכשרת על ההשתתפות הפעילה בפרויקט, ותודה לדרורית גור אריה מלאת החזון ולמוזיאון פתח תקוה שפתחו בפנינו את הדלת לתצוגה ראשונה של הפרויקט המיוחד הזה. היה זה אתמול מפגש מיוחד ומרגש במינו. ותודה לך אילת כרמי, השותפה הכי נפלאה שיכולתי לבקש לעצמי. שנת 2020 מבשרת טובות!

מירב הימן, אמנית רב תחומית


טלי תמיר נותנת חוויה אינטרגרטיבית של ידע מסודר, חשיבה אנליטית רחבה ומעמיקה, גוון של פרשנות אישית מעניינת והכל באהבה ובצניעות.
תענוג צרוף.

נורית דק, פסיכולוגית קלינית


טלי תמיר מרצה מעולה, בהירה, ידענית ומתוקתקת, פשוט תענוג לשמוע, למי כמוני שלא שמע באופן מסודר את תולדות האמנות הישראלית הקורס פשוט נהדר ומאיר עיניים. 

גיל שחם, צלם


לעידית ואסנת,

מאד שמחתי לארח אתכן. הקבוצה היתה נעימה וקשובה. המשיכו לעשות עבודה נפלאה בפעילויות המרתקות שאתן יוצרות יחד. הבית לאמנות ישראלית הופך יותר ויותר משמעותי בנוף המקומי. אני בטוחה שאתן ערות לכך, המשך עבודה פוריה ומרתקת.

שיר ימגוצ׳י מלר, אוצרת

מוזיאון וילפריד ישראל לאמנות וידיעת המזרח


תודה רבה עידית,

שמחתי לבוא למפגש הזה ואשמח שניפגש בעניין ההמשך ובכלל. כל הכבוד לך על עבודת העומק שאת עושה בהקשר לאמנות בארץ. כל כך חשוב להנכיח את ההסטוריה והרבדים השונים כדי לתת לאמנות הישראלית משקל, בלי זה האמנות העכשווית תהיה מנותקת וחסרת עומק. עשית את זה במסירות ותשוקה בתפקידייך הקודמים וכך את עושה את זה בבית לאמנות ישראלית. העבודה שלך מחוללת שינוי.

האמנית תמר רבן