מיכאל טרם

בית לאמנות ישראלית איבד תלמיד יקר, מיכאל טרם, אשר נפטר באופן פתאומי, פחות מיממה לאחר, שכמיטב המסורת אותה ייסד, הדליק יחד עם תלמידי הבית נר ראשון של חנוכה. מיכאל למד ב”בית לאמנות ישראלית” מיום הקמתו והיה הרוח החיה בקבוצת תלמידים עמה פעל בהתמדה להגשמת חזונו לפיו כל קבוצת תלמידים הופכת לקבוצת חברים שיש לה גם יעוד: פעילות אמנותית – חברית. זכורה במיוחד פעולת “אמנות יוצאת מגדרה” בה ארגן צעדה של התלמידים עם כרזות לרחובות יפו הסמוכים למכללה, לעבר הנמל בו נוצר אירוע קהילתי רב משתתפים, ססגוני ומלא שמחה. מיכאל תרם בדרכו ליצירת חברויות חדשות והיה הדבק המחבר בין רבים מתלמידי ה”בית”. היו אלה אינספור יוזמות ומעשים כמו יצירת דף קשר מצולם, ניוזלטר שבועי “רצינו שתדעו”, קבוצות ווטסאפ ופייסבוק, פעולות של אמנות בקהילה וסיורים בדגש אמנות.
מיכאל טרם, אמן, אוהב אדם ואמנות, מאיר פנים ורחב לב, איש עם נשמה יפה ופנים קורנות שבפיו מילה טובה לכל אחד, סמל לאנושיות ופרגון.
מיכאל אהב את חנוכה חג האורים. כמי שראה בשאיפה אל האור והיופי דרך חיים, חג החנוכה היה בשבילו החג של החגים. כמה עצובה וסמלית הסתלקותו דווקא בחג זה. אנחנו, הנהלה, מורים ותלמידי הבית לאמנות ישראלית, נזכור אותו תמיד באהבה, בהערכה גדולה ובתודה.

יהי זכרו ברוך.