לימודי תעודה באמנות ישראלית

עליזה אורבך

התכנית ללימודי תעודה בבית לאמנות ישראלית במכללה האקדמית תל אביב יפו היא היחידה בישראל הממוקדת באמנות ישראלית ומרצים בה טובי האוצרים וחוקרי האמנות בישראל.

מה לומדים?

התכנית מציעה מבט היסטורי רחב על האמנות הישראלית החל מאמנות נוצרית ויהודית בארץ ישראל במאה ה- 19, דרך הקבוצות והאסכולות השונות שהתפתחו בישראל לאורך השנים ועד לאמנות עכשווית צעירה. התכנית כוללת גם קורסים העוסקים במבחר נושאי חתך. אלה מעוררים דיון ביקורתי בביטויים החזותיים של הקאנון ובנרטיבים שונים של האמנות הישראלית תוך התייחסות אל ייצוגי הקונפליקטים והפערים בחברה ובתרבות בישראל.

הלימודים כוללים סקירה של תערוכות פורצות דרך שהיו לאבני דרך מרכזיות בהיסטוריה של האמנות המקומית והיכרות עם יצירתם של אמנים ואמניות שנחשבים לדמויות המייסדים שלה. הלימודים מספקים כלים להתבוננות באמנות ישראלית ומציעים מתודות פרשניות לקריאות שונות שלה.

מדיום הצילום זוכה בתכנית לדגש נרחב ומבחר קורסים מוקדש ליסודות הצילום הישראלי, לצלמי הארץ, לצילום מושגי ולווידיאו ארט ישראלי.

למי מתאימה התכנית?

לאנשי אמנות, לאוצרים, לאספנים, למבקרים, לכותבים ולכל מי שמעוניין להרחיב את היכרותו עם אמנות ישראלית. משתתפי התכנית המלאה יקבלו תשתית תיאורטית שתעשיר אותם במידע מעמיק ועדכני.

מבנה התוכנית:

12 קורסים, אותם ניתן ללמוד בשנה אחת (שלושה סמסטרים רצופים) או לפצלם לשנתיים.

כל הקורסים סמסטריאליים וכוללים 12 מפגשים בני שעה וחצי וסיורים בתערוכות רלוונטיות המונחים על ידי אוצרי התערוכות ומנחי הקורסים.

תואר ראשון
ראיון אישי