המכללה האקדמית תל אביב-יפו

המכללה האקדמית תל -אביב-יפו נוסדה בשנת 1994 כמוסד ציבורי ללא מטרת רווח ומאמצת מיומה הראשון חזון של הצטיינות אקדמית ושל תרומה לקהילה. כיום פועלים בה חמישה בתי ספר ובהם שבע תכניות לימוד לתואר ראשון ושש לתואר שני. באקדמית לומדים כ-4,000 סטודנטים. כ-8000 בוגרי האקדמית, רשמו הישגים נכבדים באקדמיה, בתעשייה, בעולם העסקים ובפעילות חברתית וציבורית. הבחירה ביפו כמקום משכנה של האקדמית תל-אביב-יפו היא הצהרת כוונות על ראייה חברתית ורצון לשמש מנוף לשינוי חברתי ולסגירת פערים, בעיקר בשדה החינוך. העשייה החברתית של המכללה מבוססת על האמונה כי סגירת פערים בחינוך מחייבת טיפול בשורש הבעיה והתערבויות ארוכות טווח, החל בטיפוח והעשרה של ילדים כבר בבית הספר היסודי, דרך בית הספר התיכון והבגרות, וכלה בשינוי עמדות כלפי ההשכלה הגבוהה. לפיכך מקדמת המכללה שורה של מיזמים חינוכיים בכל בתי הספר הממלכתיים ביפו וכן בבתי ספר נבחרים בדרום תל אביב.

 

הבחירה לשלב את בית לאמנות ישראלית בתכנית הלימודים היא הצהרת כוונות נוספת המאמינה באמנות ככלי לשינוי חברתי. בדרום תל אביב וביפו ממוקמים כמה מוסדות אמנות ציבוריים, גלריות שיתופיות וגלריות מסחריות פרטיות. יותר מ20 אמנים מחזיקים סטודיו – חללי עבודה באיזור. כאשר האמנות הופכת להיות חלק מהמתחם הציבורי, נוצרת מעורבות עם תושבי האיזור: האמנות הופכת לחלק מהיום-יום, ועשויה למלא תפקיד חשוב, הן בהעצמת ההתבוננות האסתטית, הן בחינוך לאמנות של הדורות הצעירים, והן בפרוייקטים משותפים עם הקהילה.

 

האקדמית של תל-אביב-יפו מבקשת לפתח את תחום ההוראה והמחקר של אמנות ישראלית ובכך לא רק להרחיב את תחומי פעילותה האקדמית אלא גם להעמיק ולחזק את הקשר שבין האקדמיה, המרחב שבו היא מצויה, והקהילה שבתוכה היא פועלת. כל זאת מתוך מודעות לחשיבותה ולשגשוגה של היצירה הישראלית ולנקודת המבט הייחודית שהיא מאפשרת על החברה המקומית.

 

לאתר המכללה האקדמית של תל-אביב:

www.mta.ac.il